Tuesday, October 14, 2014

Islandil: Kohalolek ja rändamineISLANDIL. KOHALOLEK JA RÄNDAMINE pilt
Island on väga eksootiline põhjamaine riik, mille meile eestlastele on lähemale toonud meie oma kaasmaalased, seltskond muusikuid-muusikaõpetajaid. Juba mitmeid aastaid tagasi ilmus Tarvo Nõmmelt Minu Island ja nüüd siis Risto Laurilt juba teine etteaste.  Raamatu kujundus ja ilusa suure kirjaga – ISLANDIL – andsid aluse eeldada, et raamatus on reisimuljed, looduskirjeldusi ja elamusi saareriigist. Paraku neid aga oli seal vaid väga vähesel määral. Kõige rohkem vast raamatu esimeses peatükis.

Kuna raamat on loodud facebooki postitustest, siis on raamat kõigest sellest, millised teemad härra Lauri tähelepanu igapäevaselt pälvivad k.a maanteedel koperdavad autod, tasuta transport, hr Ansip  jne. Samas see, mida ta kirjutab, on kirjutatud väga hästi. Hr Laur tajub imeosavalt erinevate argiolude tausta ja tagamaid ja kirjeldab kõike otsekoheselt, ilma sõnu valimata, tsensuurivabalt, nii nagu parasjagu mõte on pähe tulnud. Selles kõiges on parasjagu ülbust ja võib öelda, et ka veidi üleolevat suhtumist. Just sellepärast võib see kirjutatu kas absoluutselt meeldida või siis üldsegi mitte.   

Mulle enamasti meeldis. Juba raamatu sissejuhatust lugedes kihistasin naerda. See kuidas üks väike põnn ründab klaverimängijat oli nii lõbus ja halenaljakas lugu. Ja oli ka teisi tähelepanekuid, millega absoluutselt võib nõustuda ja samas nentida, et selliselt pole osanud asjale mõelda. Oli ka asju, mille puhul võiks öelda, et mingi austus võiks ikka olla, aga see selleks. 
Ladus, kerge, lõbus ajaviide.

No comments:

Post a Comment