Sunday, September 20, 2015

Minu Nizza: Paradiis käeulatuses 
Nii ilusa kaanefoto ja paljulubava alapealkirjaga raamat kohe kutsub lugema. Muljed loetust on nii ja naa. Riina Kangur näib tahtejõuline naine, kes julgeb vastu võtta uusi väljakutseid, võib ju nii nimetada otsust kolida Lõuna-Prantsusmaale vaid põgusa internetitutvuse põhjal.  

Raamatu esimene pool on otsekohene ja isiklik, tulvil rahulolematust. Esmalt lonkavad suhted perega, siis pahameel tööandja aadressil. Ka prantslasest mees ei tundu kohati kõige parem valik olevat, samas siiski näis, et kõige viletsam  ka mitte. Näis, et enese- ja töö leidmine uues elukeskkonnas ei kulgenud kergelt.  Eks selliseid isiklikke asju võib võtta mitmeti: ühest küljest on ju põnev teda, kuidas kellegi isiklik elu kulgeb, samas tekitab selline avalikkus tavaliselt ka avalikke arutelusid. 

Prantsusmaad on siin raamatus ikka ka, aga seda rohkem raamatu teises pooles. Nõuanded ja õpetussõnad on asjalikud ja reisisellidele on siin küll, mida kõrvataha panna. Kui suhted on need, millega enamasti rahul ei olda, siis Prantsusmaa saab vaatamata bürokraatia rohkusele, siiski kiidusõnu, ja on ka neid kohti, mida kiidetakse ülivõrdes, näiteks meditsiin.

Alapealkiri on ikka väga täppi pandud, paradiis nagu ongi olemas, aga elu teeb omi korrektiive ning lõpuks  seda paradiisi varjutavad teatud asjaolud ja nii on, et sa selleni päriselt jõuda ei saa. 

Kokkuvõttes jäi üldmulje hea - oli ladus lugemine.

No comments:

Post a Comment